آغاز فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی دانشگاه آزاد

آغاز فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی دانشگاه آزاد

آغاز فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی دانشگاه آزادبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ایمان عطارزاده مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی اظهار کرد: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد با هدف پایش و ارزیابی فعالیت‌های پژوهشی واحد‌های دانشگاهی راه اندازی شده است.

او افزود: این سامانه در راستای سامانه جامع پژوهشی دانشگاه بوده و آمار ثبت شده توسط واحد‌ها و مراکز دانشگاهی به صورت گزارشات سه ماه (پایان هر فصل) جهت بهره برداری و پایش در سه سطح واحد‌های دانشگاهی، استان و سازمان مرکزی دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عطار زاده با بیان اینکه در این سامانه سعی شده است تا با استفاده از امکانات نرم افزاری و ایجاد یک فضای کاربری مناسب، آمار حوزه‌های مختلف پژوهشی به نحو شایسته گردآوری شود، گفت: از دیگر اهداف این سامانه ایجاد یک ساختار اطلاعاتی متمرکز از مجموعه فعالیت‌های پژوهشی واحد‌های دانشگاهی و استان‌ها در کنار یک سیستم گزارش گیری و داشبورد مدیریتی است که از این طریق ضمن تهیه گزارش‌های متعدد امکان پایش و نظارت بر فعالیت‌های پژوهشی واحد‌ها و استان‌ها را بطور یکپارچه فراهم می‌آورد.

مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: یکپارچگی و تمرکز در جمع آوری و ارائه آمار و اطلاعات فعالیت‌های پژوهشی واحد‌ها و استان‌ها از نقاط قوت سامانه سماپ است.


پاسخ به سوالات دانشجویی را اینجا بخوانید
دستورالعمل ثبت آمار و اطلاعات در سامانه سماپ توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به استان‌ها ابلاغ و مقرر شد واحد‌های دانشگاهی حداکثر تا پایان آبان ماه سال ۹۸ فرآیند ثبت اطلاعات را برای این دوره در دستور کار داشته باشند.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما